Choroby alergiczne skóry


Leczenie chorób skóryLeczenie chorób alergicznych skóry.

Wyprysk kontaktowy alergiczny wywoływany najczęściej przez chrom, nikiel, kobalt, gumę, barwniki, tworzywa sztuczne, kosmetyki.

Wyprysk kontaktowy niealergiczny wywołany czynnikami drażniącymi, głównie środkami piorącymi i detergentami. Leczenie ogólne, leki przeciwhistaminowe, miejscowo aerozole, kremy i maści zawierające steroidy.

Łojotokowe zapalenie skóry ? zmiany o charakterze ognisk rumieniowo-złuszczających umiejscowione są na skórze owłosionej głowy, twarzy, w okolicy mostka i między łopatkami. Leczenie leki zawierające ketokonazol w szamponie lub kremie.

Atopowe zapalenie skóry jest uwarunkowane genetycznie. Choroba charakteryzuje się zmianami wypryskowymi z wybitnie nasilonym świądem i lichenizacją. Rozpoczyna się zazwyczaj w okresie niemowlęcym. Ma przebieg przewlekły i nawrotowy. Uczulenie występuje głównie na substancje wziewne (kurz domowy, pleśnie, pyłki) i pokarmowe. Leczenie  leki miejscowe  emalienty, maści i kremy zawierające steroidy, pimekrolimus i takrolimus.

Ogólnie leki przeciwhistaminowe, psychotropowe, totochemoterapia. W ciężkich przypadkach ? cyklosporyna A.

Oprócz tego leczenie innych chorób skóry- półpasiec, opryszczka, kurzajki, mięczak zakaźny, grzybice skóry i paznokci, wypadanie włosów, łysienie androgenowe i plackowate.

Zapraszam do kontaktu.