Choroby skóry


Dermatolog Joanna StecLeczenie chorób skóry.

Trądzik pospolity jest to schorzenie dotyczące głównie osób młodych, ale coraz częściej również osób dorosłych. Związane jest z nadczynnością gruczołów łojowych. Cechuje się obecnością zaskórników,  wykwitów grudkowo-krostkowych i ropnych torbieli. Zmiany skórne mogą być różnie nasilane, z czym wiążą się metody leczenia.
W trądziku o niewielkim nasileniu stosujemy leczenie miejscowe. W trądziku nasilonym ? doustnie antybiotyki lub izotretynoinę.

Trądzik różowaty wykwity rumieniowe, grudkowe i krostkowe umiejscowione są na twarzy. Dotyczą osób w wieku dojrzałym, częściej kobiet. Leczenie miejscowe kremy i żele metronidazolem oraz kwasem azelainowym. Leczenie ogólne antybiotyki z grupy  tetracyklin.

Łuszczyca jest to jedno z najczęstszych genetycznie uwarunkowanych schorzeń skóry o przewlekłym i nawrotowym przebiegu cechujące się klinicznie obecnością grudek i tarczek łuszczycowych. Istnieje wiele odmian  łuszczycy, a jej przebieg może być różny. W leczeniu stosujemy leki zewnętrzne, fotochemoterapię, retinoidy, methotrexat, a w przypadkach o wyjątkowo ciężkim przebiegu leki biologiczne.

Zapraszam do kontaktu.